Návrh rozebíratelné budovy v zátopové oblasti

Druhý ročník architektonické soutěže pro studenty a absolventy oborů architektury a pozemního stavitelství poukazuje svým tématem na jednu z výhod modulární výstavby - rozebíratelnost modulů.

2. ročník | 2008

Předmět soutěže

Předmětem soutěže je zpracování soutěžního návrhu víceúčelové budovy vystavěné systémem prostorové modulace. Budova bude umístěna v mírně svažitém až rovinatém terénu u řeky. Oblast je charakterizována jako zátopová oblast. Schopnost demantáže a opětovné montáže umožňuje výstavbu objektů i v těchto oblastech nebo v oblastech s povolením dočasné stavby.

Cílem zadání je vytvořit ubytovací zařízení pro nesnobskou, méně náročnou klientelu, která ocení neobvyklý, přitom však pohodlný a funkční typ turistického ubytování. Prostorové moduly mohou být zároveň koncipované také alternativně jako studentská kolej – pokoje pro celoroční bydlení studentů.

Velikost a vybavení:

Počet lůžek: .....................................   cca 48

Vybavení: .........................................  cca 70 až 80% dvoulůžkových pokojů s vlastní minikuchyňkou (vařič, lednice, dřez) a sociálním zařízením (umyvadlo, sprcha, WC)

........................................................   20-30% ubytovací kapacity řešit jako čtyřlůžkové se společnou kuchyňkou a sociálním zařízením.

Víceúčelová budova bude dále obsahovat prostor pro snídaně využitelný zároveň jako kavárna s galerií či přednášková místnost pro daný počet ubytovaných.

Součástí budovy budou i kancelářské prostory – redakční prostory pro cca 6 zaměstnanců - a provozní místnost jako sklad lůžkovin a ostatního materiálu. Tyto funkce mohou být situovány i ve zvláštním objektu mimo ubytovací sestavu.

Při konstrukci budov musí být  využito modulů o půdorysných rozměrech 9.000 x 3.000mm, 6.000 x 3.000mm nebo 3.000  x 3.000mm a venkovní výšce 2.800mm.

Podmínky účasti v soutěži

Soutěže se mohou účastnit studenti/studentky bakalářských nebo magisterských studijních oborů vysokých škol architektonického nebo stavebního zaměření, a to jako jednotlivci nebo ve sdružení.

 

Vítězné projekty

Vypisovatel soutěže

Koma, generální partner

Partneři soutěže