6. ročník (2012)

Penzion pro důchodce s rehabilitačním-fitness centrem a kavárnou

Petr Daneš

TABULKA BILANCÍ

zastavěná plocha 403 m2

byty 373 m2

kavárna 70 m2

fitness/rehab. 70 m2

garáže 159 m2

 

KONCEPT

Cílem návrhu je vytvoření bytových jednotek pro seniory se zázemím pro další služby. Tyto služby nabízejí obyvatelům penzionu aktivity pro volný čas s možností začleněním do spol. života.

 

ARCHITEKTONICKÉ REŠENÍ

Dispozice:

Návrh respektuje stávající pěší komunikaci, která slouží jako zkratka mezi ulicemi Gutova a Průběžná a je často frekventovaná.

Stezka je upravena a obohacena o veřejné služby, které navazují na blízké okolí sportovního areálu a které mohou využívat jak obyvatelé penzionu, tak lidé z okolí.

Služby:

Jedná se o rehabilitační-, fitness centrum a kavárnu s prodejem čerstvého pečiva. Cílem je tak propojit soc. životy obyvatel penzionu se soc. životy lidí blízkého okolí.

Vzhled:

Objekt stavbou napodobuje charakter stávající okolní zástavby panelových domu, bytovek a nepřesahuje svou výškou okolní zástavbu. Snaží se o ladný, ale zároveň moderní vzhled předměstských staveb.

Byty:

Bytové jednotky jsou navrženy pro cílovou skupinu lidí v důchodu:

jsou navrženy velmi prostorné, jsou lehce dostupné a nabízejí možnost zahrádkaření v menším meřítku. Pro tyto účely, byly do bytu navrženy zimní zahrady s funkcí skleníku, který se dá dle potreb variabilne nastavit pomocí posuvných skel.

Byty jsou o velikostech 60m2 a 90m2

 

TECHNICKÉ REŠENÍ

Objekt je sestaven z nízkoenergetických modulů rady KOMA-M3-ComfortLine o venkovních rozměrech d:9,2m š:4m v:3,6m.

Jedná se o budovu o 3 nadzemních patrech a podzemní garáže.

Severní strana objektu je postavena na žb. skeletu, který v přízemí slouží jako garáž.

Obvodový plášť je z montovaných int. a ext. panelu s izolační vrstvou o tl. 200mm. Fasádu tvoří konstrukce z dřevěných latí.

Okenní skla a skla posuvných panelu jsou z izolačního dvojskla. Garáž je propojena s nadzemním prostorem pomocí dvou výtahu.

Jednotlivá patra na tyto výtahy navazují i s požárním schodištěm.

Samostatný objekt má své výtahy a schodiště.

Zpět ↑

Vypisovatel soutěže

Koma, generální partner

Partneři soutěže