5. ročník (2011)

Návrh vysokoškolského objektu Sting - Brno Jundrov

Ing.arch. Adéla Palová

Přístavba Akademie Sting zabírá volný pozemek tvaru L u stávající klasicistní budovy školy.

Vstupní část z ulice Stromovka je řešena jako příjemný parter, kde je možné usednout pod strom, čekat, studovat... Prostor je částečně krytý vykonzolovanými třídami postavenými na dřevěných V sloupech. Čelní fasáda přibližně dodržuje uliční čáru i výšku římsy sousedního domu. Po vstupu do budovy se člověk dostává do haly, kterou je možné plynule projít do dvora

s dřevěnými terasami a barevnými sedátky. Studenti i zaměstnanci tak zde mohou trávit čas mezi jednotlivými přednáškami. Propojení s původní budovou je v rámci prvního nadzemního podlaží a díky terase v 3NP zůstávají funkční i okna původní stavby tímto směrem.

V polozapuštěném suterénu se nachází parkování pro 24 osobních automobilů přístupné pomocí hydraulického výtahu z ulice Stromovka. Konstrukce parkoviště je ze železobetonu, obvod nad zemí opláštěný tahokovem, tudíž spodek budovy je poloprůhledný a průvzdušný a na něm ,,pluje” celá stavba.

Na železobetonové desce parkoviště jsou postaveny kontainery obsahující třídy a ostatní potřebné prostory školy. Z 90% jsou použity moduly Comfort Line, výjimečně kratší.

Každá třída je složena ze tří modulů a je případně dělitelná mobilními příčkami na polovinu.

Kratší stěna každého modulu je na celou výšku prosklená. Moduly jsou opláštěny velkoformátovými deskami opatřenými metalickou bílou barvou.

Čelní fasáda všech tříd je z části překryta zalamovaným plechovým zábradlím s kruhovými otvory.

Kruhové otvory ve třídách vytvoří hravé stíny a studium povznesou na zábavnější úroveň.

Objem schodiště situovaného do středu dispozice je tvořen ocelovou konstrukcí se žlutým opláštěním.

V západní části přístavby mezi dvěma třídami jsou navrženy kabinety a v přízemí také kuchyňka s možností výstupu na terasu a občerstvení venku na vzduchu.

Všechny prostory jsou velkoryse prosvětlené. Bílá metalická barva se žlutými akcenty a stíny z perforovaných zábradlí dávají stavbě elegantní a přitom hravý charakter povzbudivý k nadšenému studiu.

Zpět ↑

Vypisovatel soutěže

Koma, generální partner

Partneři soutěže