1. cena | 1. ročník (2007)

Putovní galerie

Bc. Radek Brunecký, Bc. Hana Drdlová

Karlův most je zahalený do jemně uháčkované krajky večerní mlhy. Pouliční umělci už vydělali a dlažba hraje jen pod kroky posledních kolemjdoucích. Na mostě stojí tři zavřené boxy. Škvírami proniká z krabic jasné zelené světlo a obléká kapky mlhy kolem. „Co to je? Proboha, co si to zase vymysleli?“ Václav se zastavil a snaží se nakouknout dovnitř. „Včera to tu ještě nebylo… asi zase nějaká ztřeštěná moderní socha…“ Už je ale pozdě a Václav spěchá domů. Ráno to ale Václavovi nedá a rozhodne se jít na Karlův most znovu. Boxy jsou dnes otevřené a kolem už je spousta dalších zvědavců a turistů. „Vždyť to je ta putovní galerie o které mi říkala Dáša“ uvědomí si Václav. „Před pár lety jsem viděl podobnou výstavu ve Vídni. Byla to výstava leteckých snímků Yanna Arthuse Bertranda a měla veliký úspěch. Tady vystavují originály, sochy i multimédia. To bych i mohl něco koupit Vítkovi. Legrační, napadá mě analogie s prodejem párků v rohlíku, ale tedy pořádně kultivovaná…“ napadne Václava obdivujícího jeden z abstraktních obrazů.

Za pár měsíců se podobná situace odehraje v Paříži “C'est quoi ca??“ časem v New Yorku „What the hell is this?“ a v Shanghaji. Kdoví kam až se výstava dostane.

-funkce: putovní výstavní prostory spojené s galerií

-3 x 2 moduly o rozměrech 3m x 6m x 2,8m.

Moduly vytváří výstavní prostory, atraktivní poutač a zároveň obal (kontejner) vhodný k transportu výtvarných děl a příslušenství.

-vnější chromovaný plášť je diagonálně rozdělen do trojúhelníků které je možné vyklopit a sklopit. V noci jsou moduly uzavřeny, přes den, dle potřeby, otevřeny.

Vnitřní povrch tvoří dvě vrstvy  perforovaného plechu se vzorem, který umožňuje rovnoměrné denní difúzní osvětlení a napomáhá prostorovému ztužení.Vzor je tvořen základními schématy možného uspořádání modulů.  

Zpět ↑

Vypisovatel soutěže

Koma, generální partner

Partneři soutěže