2. ročník (2008)

Návrh rozebíratelné budovy v zátopové oblasti

Pavel Hude

Objekt je řešen jako ubytovna pro studenty s restaurací, jejím zázemím a kanceláří pro 6 pracovníků. Obsahuje 3 nadzemní podlaží a je vložen do mírně sklonitého terénu. Ubytovna je navržena pro 56 osob do pokojů pro 2 a 4 osoby.

Koncept

 Hmotové řešení ubytovny do záplavové oblasti je inspirováno korytem řeky a jejím rozdělením na 3 částí. Jako řeka má 2 části koryta a střední část-samotnou řeku. Střední část tvoří restaurace, nad kterou se nachází terasa spojující boční části a vytvářející veřejnou část objektu. Boční části jsou každým patrem odskočeny o 1,5m, který tvoří přístup k pokojům. Odskoky vytvářejí z předního a zadního pohledu profil koryta řeky. Patra jsou spojena venkovním schodištěm. Odskoky nejsou jen příčně ale i podélně a tedy k usazení do terénu v podobě 0,8m schodku ve ¾ objektu.

Dispozice a konstrukce

 Celý objekt je v modulu 6058x2438 metrů. Restaurace je vytvořena jejich podélným propojením s malým atriem uprostřed. Přízemní část bočních částí je věnována zázemí restaurace,WC,kanceláři,úklidovým místnostem,pokoji pro ZTP a dalšími pokoji.V dalších patrech jsou pokoje pro 2 a 4 osoby s hygienickou místností, malou kuchyňkou a balkonem. Pokoje jsou řešeny spojením 3-4 modulů. Vchody do pokojů v přízemí jsou chráněny konstrukcí rampy a prosvětlena světlíky. V dalších patrech jsou vchody chráněny závětřím.Terasa nad restaurací je veřejným prostorem,ke trávení volného času celého osazenstva ubytovny. Odskočení 2.NP je podporováno řadou sloupů na spojnici modulů. Spojení s parkovištěm přes řeku.

Materiály

Kontejnery obložené cetris deskami, zanecháno ocelové orámování. Schodiště ocelové, stejně tak podpůrné sloupy. Terasa a přístupy k pokojům tvořeny světle dřevěným roštem. Závětří ve tvaru obráceného L z tmavého dřeva. Ocelová zábradlí.

Zpět ↑

Vypisovatel soutěže

Koma, generální partner

Partneři soutěže