Sebastian Irarrazaval

Sebastian Irarrazaval

Chilský architekt zabývající se modulární architekturou a jejími možnostmi. 


Architektonická kancelář Sebastián Irarrázaval architects působí od roku 1993 v Santiagu de Chile, její projekty se pohybují od rodinného bydlení přes hotely a kanceláře po stavby pro vzdělání. Realizace studia jsou pravidelně publikovány v odborných médiích po celém světě, v periodikách jako Casabella, Arquitectura Viva, a+u nebo ARQ. Své práce vystavuje doma i v zahraničí, expozice z posledních let zahrnují XV. chilské architektonické bienále, benátské bienále a milánské trienále. Nedávno studio získalo ocenění People Choice na Bi-City bienále urbanismu a architektury v Hongkongu a Šen-čenu.

Vedoucí kanceláře, Sebastián Irarrázaval, vystudoval architekturu na Papežské katolické univerzitě v Chile v roce 1991. V roce 1993 získal stipendium na postgraduální studium urbanismu na Architectural Association School of Architecture (AA) v Londýně, v roce 1999 obdržel cenu Asociace architektonických kanceláří (AOA) pro nejlepšího mladého architekta. Kromě architektonické praxe vyučuje od roku 1994 na Škole architektury Katolické univerzity Chile, působil na Arizonské univerzitě, na Centrální univerzitě Venezuely v Caracasu, na Massachusettském technologickém institutu v Bostonu a na Vyšší škole architektury v Benátkách (UIAV).

Sebastian Irarrazaval se v Brně zúčastní konference na téma současné podoby modulární architektury, povede studentský worshop a ve spolupráci s Moravskou galerií v Brně chystá výstavu vlastních prací.

Další ↑

Vypisovatel soutěže

Koma, generální partner

Partneři soutěže